شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 2019 فوريه 16 - ساعت 10:1
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199968
تاریخ انتشار : 26 دی 1395 14:58
تعداد بازدید : 101

جلسه هم اندیشی معاونان پژوهش حوزه های علمیه خواهران استان تهران برگزار شد.

جلسه هم اندیشی معاونان پژوهش حوزه های علمیه خواهران استان تهران با حضور معاون پژوهش مدیریت استان تهران برگزار شد.


جلسه هم اندیشی معاونان پژوهش حوزه های علمیه خواهران استان تهران با حضور معاون پژوهش مدیریت استانی برگزار شد. در این جلسه سه ساعته، ابتدا پورحمزه معاون پژوهش حوزه خواهران استان تهران با اشاره به آنکه اختتامیه ششمین جشنواره در آستانه برگزاری است و هفتمین جشنواره آغاز شده است، به تشریح نقاط قوت و آسیب شناسی جشنواره پژوهشی علامه حلی ره پرداخت و خاطرنشان کرد یکی از شاخصه های جشنواره اخیر استقبال طلاب خواهر از نگارش مقالات بوده است. وی در ادامه به موضوع تشکل های پژوهشی پرداخت و یادآور شد تشکل ها در حقیقت تمرین پژوهش های گروهی است که علاوه بر ارتقای کیفی مقالات می تواند روحیه پژوهشگری را در طلاب نهادینه سازد.
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان تهران با تاکید بر لزوم توجه ویژه طلاب خواهر نسبت به فضای مجازی اظهار داشت به فضل الهی تاکنون چهارمرحله از طرح بانک جامع پژوهش های طلاب و اساتید با موفقیت اجرا شده است و به روزرسانی این آثارامری ضروری است. همچنین وی با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی در عصر حاضر بیان کرد صفحاتی از سایت ویژه معاونان پژوهش است تا با تعامل بتوان اصول مقدماتی و اساسی را در این زمینه به ایشان منتقل نمود.
در ادامه این جلسه کریمی دبیر علمی پنجمین جشنواره علامه حلی ره با اشاره به تفاوت های مطالب فرهنگی و پژوهشی راهکارهایی در خصوص افزایش انگیزه و رغبت میان طلاب خواهر ارائه داد. همچنین وی با اشاره به تفاوت های پژوهش در حوزه های خواهران و برادران خاطرنشان کرد اهمیت پژوهش و تحقیق در عصر حاضر بر همگان امری مبرهن است.
در پایان این جلسه، معاونان پژوهش مدارس علمیه دغدغه ها و سوالات خود را در خصوص فعالیت های پژوهشی مطرح نمودند.