شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 2019 فوريه 16 - ساعت 9:59
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 203436
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1395 9:41
تعداد بازدید : 743

ششمین فراخوان پژوهش گروهی رشد

معاونت پژوهش مرکز، فراخوان پژوهش گروهی رشد را به منظور ترويج و تثبيت فرهنگ پژوهش گروهی و تقدير از پژوهشگران حوزه­ هاي علميه خواهران در سطح استانی و کشوری برگزار مي­نماید.

معاونت پژوهش مرکز، این فراخوان را به منظور ترويج و تثبيت فرهنگ پژوهش گروهی و تقدير از پژوهشگران حوزه­هاي علميه خواهران در سطح استانی و کشوری برگزار مي­نماید.

اساتيد، كادر، طلاب و دانش آموختگان حوزه­هاي علميه خواهران مي­توانند با تشکیل گروه­های پژوهشی، نسبت به انجام تحقیق اقدام و  آثار خود را از طريق «سامانه فراخوان­هاي پژوهشي» در جشنواره شركت دهند.

 

تشکیل گروه پژوهشی

اعضای گروه

1.      3 تا 5 نفراز طلاب شاغل به تحصیل سطح 2 یا سطح 3 و یا دانش آموختگان حوزه ها می توانند یک گروه پژوهشی تشکیل دهند و یک نفر را به عنوان دبیر مشخص نمایند.

2.      یک نفر از اساتید یا کارگزاران مدرسه (معاونین مدرسه­ای یا استانی) و یا دانش آموختگان سطح 3 به عنوان استاد راهنما به معاون پژوهش مدرسه پیشنهاد می شود؛

 *  اساتید و کارگزاران نیز می­توانند (بدون حضور طلاب) اقدام به تشکیل گروه نمایند.

* برای شرکت در فراخوان، تشکیل گروه پژوهشی الزامی است و پژوهش­های فردی امکان حضور در جشنواره رشد را ندارند.

نکات و شرایط

·        تحقیقات رشد با دو شیوه­ی «کتابخانه­ای» و « پیمایشی» قابل انجام است.

·        ارائه آثار با موضوعات بخش ویژه(ضمیمه 9) و بخش جنبی(ضمیمه 5) جشنواره دارای امتیاز  خاص هستند.

·        تمامی ضمایم( 1 تا 9 ) در اختیار گروه ها قرار گیرد.

·        پژوهش­های میدانی در اولویت و دارای امتیازات ویژه تشویقی هستند.

·        آثار ارسالی نباید به جشنواره های ادوار گذشته رشد ارائه شده باشد.

·        نتایج تحقیق می­بایست با توجه به شیوه نامه­ی نگارش (ضمایم 6 و 7 ) در قالب فایل pdfوwordبا حداقل 40 و حداکثر 200 صفحه و از طریق سامانه فراخوان­های پژوهشی بارگزاری گردد. مقتضی است از پرداختن به مباحث نظری غیر ضروری که کاربردهای ناچیزی دارند پرهیز شود.

·        موضوعات آزاد یا مرتبط با آداب و سنن اسلامی، علوم اسلامی و انسانی نیز قابل پذیرش است.

·        مراکز استانی می توانند در تعامل با مراکزی همچون صدا وسیما، استانداری، اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات، بنیاد حفظ و ترویج آثار دفاع مقدس و ... موضوعات پیشنهادی را در دستور کار قراردهند. با این سیاست­گذاری و اجرای موفق آن، افزون بر پاسخگویی به نیازها، زمینه­ای برای معرفی و مقبولیت بیش از پیش پژوهشگران خواهر در عرصه پژوهش های پیمایشی فراهم خواهد شد.

.

 

نحوه ثبت نام و ارسال آثار

ثبت نام و ارسال آثار در دو مرحله انجام می­شود:

یک. ثبت نام گروه بر اساس کاربرگ ها (ضمیمه 8)

در این مرحله ابتدا دبیر گروه،اعضا و استاد راهنمای گروه و سه موضوع را جهت تایید به شورای پژوهش مدرسه پیشنهاد می نماید.در صورت تایید شورای پژوهش مدرسه،طرح نامه (ضمایم 1 و 2) موضوع مصوب تهیه و به شورای علمی پژوهشی استان ارسال می گردد.پس از تصویب موضوع و اعلام آن، دبیر گروه می بایست در سامانه فراخوان­ها به نشانی:  http://kowsarnet.whc.ir/login بخش سامانه فراخوان هی پژوهشی مراجعه و اقدام به ثبت نام اولیه نماید.مشخصات گروه و عنوان تحقیق در این مرحله ثبت می گردد.(ضمیمه 3)

طلاب نظام قدیم، آزاد، جامعه الزهرا (سلام الله علیها)، جامعه المصطفی  (صلی الله علیه وآله) و خراسان جهت ثبت­نام گروه­های رشد می بایست به نشانی http://research.whc.ir/ مراجعه نمایند.

مهلت ثبت نام اولیه به وسیله­­ی دبیر گروه تا تاریخ 96/01/31 است.

دو. بارگذاری اثر                                                                                                           

بعد از تصویب طرح نامه و عنوان تحقیق، جدول زمان بندی تحقیق(ضمیمه 4) تکمیل شده و  کار پژوهش بر این اساس آغاز می -گردد. پس از اتمام مراحل پژوهش در صورت تایید توسط معاون پژوهش مدرسه، دبیر گروه حداکثر تا تاریخ  96/07/30 با مراجعه به سامانه ی فوق می تواند  اقدام به بارگزاری اثر ­نماید.

 

امتیازات

-        تقدیر و اهدای جوایز ارزنده به اساتید راهنما و گروه­های منتخب

-        حمایت از چاپ و نشر آثار منتخب

-        بهره­مندی از تسهیلات حوزه از جمله اعطای امتياز براي ورود به سطوح بالاتر و استفاده از تسهيلات پژوهشگري

 

دبیرخانه جشنواره

 

نشانی: قم، بلوار امین، نبش کوچه 51، مرکز مدیریت حوزه­های علمیه خواهران، معاونت پژوهش، اداره مجامع و همایش­های پژوهشی. کدپستی: 3713954736