شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 2019 فوريه 16 - ساعت 10:0
Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 226494
تاریخ انتشار : 13 آذر 1396 10:1
تعداد بازدید : 83

نشست فصلی معاونان پژوهش حوزه های علمیه خواهران استان تهران برگزار شد.

نشست فصلی معاونان پژوهش حوزه های علمیه خواهران استان تهران برگزار شد.

نشست فصلی معاونان پژوهش حوزه های علمیه خواهران استان تهران با حضور مسئولان اداره کل پژوهش های تحصیلی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد. در این نشست که بیش از چهارساعت به طول انجامید، مسئولان در خصوص طرح ساعات پژوهشی، درس روش تحقیق، کارنامه پژوهشی توضیحاتی را ارائه نمودند.

در ابتدای این جلسه، مدملی مدیر اداره کل پژوهش های تحصیلی با تشریح سه طرح یادشده اهداف و فلسفه اجرای این طرح و نحوه اجرایی نمودن آن را تشریح نمود و خاطرنشان کرد اجرای کامل این طرح می تواند در نهادینه کردن اخلاق و مهارت پژوهشگری بسیار راهگشا و موثر باشد. وی اظهار داشت طرح هفت گام مهارت پژوهشی که با تلفیق مهارت ها با واحدهای آموزشی طراحی شده است، مکمل طرح ساعات پژوهشی است و متناسب با این طرح در هر نیمسال و به صورت تدریجی انجام می گیرد.

در ادامه این برنامه، راستایی کارشناس این بخش ضمن تاکید بر اهمیت کارنامه پژوهشی به عنوان یکی از ضمانت های اجرایی طرح ساعات پژوهشی، در خصوص این کارنامه توضیحاتی را ارائه نمود.

پایان بخش این نشست، مساله انگیزه بخشی به طلاب و ایجاد شور و نشاط پژوهشی با توجه به رسالت عظیم حوزه های علمیه خواهران بود که توسط شیخ نسب از دیگر مسئولان معاونت پژوهش مرکز مدیریت مطرح گردید.

همچنین در این نشست، معاونان پژوهش مدارس علمیه استان تهران دغدغه ها و مسائل خود را پیرامون اجرای طرح ساعات پژوهشی و موانع آن با مسئولان در میان گذاشتند.